Opettajat

Opettajainhuone
puh. 017 184567

Opettajiin saa parhaiten yhteyden sähköpostin tai Wilman välityksellä. Sähköpostiosoite on pääsääntöisesti muotoa etunimi.sukunimi@opedu.kuopio.fi. Kukin opettaja vastaa omaan aineeseensa liittyviin kysymyksiin.

Aalto Minna
ruotsi,
ryhmänohjaaja 23A

Apilo Aino
äidinkieli ja kirjallisuus,
ryhmänohjaaja 24B

Hahtala-Pirskanen Mari
IB-englanti

Heiskanen Paavo
apulaisrehtori, matematiikka

Hoffren Kari
filosofia, historia,
ryhmänohjaaja 21F

Holopainen Juha-Matti
englanti

Holopainen Jouni
kuvataide
pääkoulu Lumit

Kalmari Hillamari (virkavapaalla)
historia, yhteiskuntaoppi

Juntunen Ulla
saksa, englanti,
ryhmänohjaaja 23B

Karhunen Ulla
äidinkieli ja kirjallisuus,
ryhmänohjaaja 22B

Karttunen Mikko
psykologia, ev.lut. uskonto, tiedonteoria,
ryhmänohjaaja 24A

Karvonen Emmi
opinto-ohjaus

Kauhanen Kauko
fysiikka, matematiikka

Kemppainen Maiju
erityisopetus

Kemppinen Antti
historia, yhteiskuntaoppi, economics

Kiiski Päivi 
Lyseon rehtori

Kokkonen Inka
Lumitin rehtori

Kukila Maija
musiikki
pääkoulu Kallavesi

Kumpulainen Sami
elämänkatsomustieto
pääkoulu Klassikka

Kämäräinen Antti
historia, yhteiskuntaoppi,
ryhmänohjaaja 23C

Kärnä Leena
englanti

Laukkanen Kari
englanti

Leivo Kimmo
kemia, matematiikka, tietotekniikka,
ryhmänohjaaja 24C

Lyytinen Hanne
espanja

Muhonen Anne-Maria
kuvataide

Mäkisalo Jutta (virkavapaalla)
ranska, italia, CAS-ohjaus

Nissinen Tarja
kemia,
ryhmänohjaaja 22A

Oikarinen Juho
matematiikka

Okkonen Laura
biologia, maantiede,
ryhmänohjaaja 24D

Pöntinen Pauliina
opinto-ohjaus

Raatikainen Jutta
matematiikka, tietotekniikka

Raudaskoski Miika
opinto-ohjaus

Romppainen Janne
äidinkieli ja kirjallisuus,
ryhmänohjaaja 24E

Saarelainen Miia
matematiikka, tietotekniikka, CAS-ohjaus,
ryhmänohjaaja 22E

Savinainen Antti
fysiikka, tiedonteoria,
ryhmänohjaaja 22C

Strömberg Mika
Keskustakampuksen johtava rehtori

Strömberg Sanna
liikunta

Tirkkonen Suvi
IB-koordinaattori, vaihto-opiskelijoiden ohjaus, historia, yhteiskuntaoppi,
ryhmänohjaaja 24IB

Tyni Markus 
liikunta, terveystieto,
ryhmänohjaaja 23D

Uusitalo Tapio
venäjä
pääkoulu Kallavesi

Vainikainen Tiina
ruotsi, englanti,
ryhmänohjaaja 22D

Voutilainen-Veijonen Anna (virkavapaalla)
musiikki
pääkoulu Lumit

Väliaho Eeva-Maria
biologia, maantiede,
ryhmänohjaaja 23E